Česko - Švýcarsko 15.4.2011

6. srpna 2012 v 12:35 | Milča
Na utkání Česko - Švýcarsko jsem se strašně moc těšila už od Vánoc..z jedinéhprostého důvodu..hrál tam Ondra Němec, Kuba Nakládal, Michal Vondrka a Petr Vampola. Přemluvila jsem přítele mé mamky, ať s sebou vezmeme moji dobrou kamarádku Sibču a bratrance Lukyho. Vypálili jsme písničky a vyrazili na cestu...náš cíl?? Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov. Když jsme po hodince a půl v autě přijeli k zimáku zděsila jsem se! Jak vůbec může v něčem takovém fungovat extraligový klub?? Jak se vůbec v něčem takovém může hrát meinárodní utkání??! Vždyť to má rozbitá okna, rozmlácené zdi...strašné!

Lidu prázdno

Po znechuceném příchodu jsme našli svou dřevěnou lavici, kde jsme měli sedět..na mém místě seděla jakási namyšlená žena, která se se mnou dohadovala, že mně sednout nepustí, protože jí také někdo sedí na místě, tak jsem jí nehorázně naštvaná řekla, ať si sedne třeba do pr*ele, že je mi to úplně jedno. Ještě víc znechucená a naštvaná jsem si sedla na dřevěnou lavici (ze které mě mimochodem po tříhodinovém sedění bolel tak zadek, že to snad ani nebylo možné :D ) a podívám se před sebe. No vida, co nevidím..humus, normální humus to byl..jinak se to nazvat nedá. Mezi první řadou (kde jsme seděli) a mantinely byl půlmetrový nános zbytků jídla, kelímků od piva a všeho možného, až se člověku chtělo zvracet!
Hnus fialovej

Naštěstí komentátor ohlásil příchod našich tady ještě MISTRŮ SVĚTA, vyslechli jsme hymny obou států a utkání začalo.
A už jsou tady a už je neunaví

První střelu vyslal hokejista Litvínova Peter Jánský, švýcarský gólman vyráží. Fanoušci před úvodním buly vyvolávali jméno litvínovského útočníka a ten opravdu do utkání vletěl s velkou chutí. Švýcaři ale první nápor zvládli. Škoula bodyčkem zadržel švýcarskou ofenzivu a do protiútoku okamžitě vyjel Kvapil. Soupeřova obrana ho ale ještě před zakončením obrala o puk. Hraje se nevídaně plynule. Za sedm minut rozhodčí přerušovali pouze jednou! Švýcarská defenziva zatím působí velmi neprostupně. Čeští útočníci naráží do připravených obránců, nemohou se prosadit v osobních soubojích. 9:30 Škoula odmítl vstřelit gól! Kvapil mu po fantastických kličkách předložil puk před prázdnou branku a český bek ze dvou metrů nastřelil jen tyč. Hosté v přesilovce nic nepředvedli a krátce po vypršení Němcova trestu se museli bránit dalšímu náporu. Vondrka vyjel podél brankové čáry až před Stephana, zakončení už ale nedotáhl. 18:42 se i český tým dočkal přesilovky, avšak nevyužil ji a tak první třetina končí bezgólově 0:0. Hokejisté prolétli první třetinou velmi rychle. Přerušovalo se minimálně, i když puky klouzaly napříč hřištěm. Šance na vstřelení gólu si vypracovali hlavně Češi. Škoula před prázdnou brankou mířil do tyče, Rachůnek zase nastřelil Stephana.
Hej kámo, buly je tady

Ve druhé třetině se také hrálo bezgólově. Vrána hned po vhazování vystartoval dopředu. Stephan vytěsnil jeho tvrdou ránu na vyrážečku. Hubáček se při slalomu dvěma třetinami vyhnul švýcarským útočníkům a připravil puk Ptáčkovi na modrou čáru. Český obránce nahodil a Stephan si puku všiml až na poslední chvíli, letěl ovšem vedle. Vampola se před Stephanem neprosadil, Švýcaři ho odstavili od puku. Na opačném konci hřiště musel Štěpánek vyrazit Dérunsovu střelu, puk se zachytil v ochranné síti. 29:30 A Rachůnek zpackal i další jasnou šanci! Po perfektní Svobodově přihrávce střílel proti položenému gólmanovi. Zůstal před brankovištěm sám, přesto trefil Stephanovu lapačku. Český tým si udržuje převahu, Štěpánek si ve druhé třetině zatím příliš nezachytal. 31:30 Tentokrát vyzval Škoula ke skórování Klimka, který navázal na trápení svých spoluhráčů. V přečíslení pálil z první do poloodkryté branky. Trefil jen Stephanův beton. Švýcaři zatím v Litvínově nepotvrzují pověst týmu, který v přípravě dvakrát zdolal Rusko.
Vampič na buly

V těchto chvílích se nemohou vymanit z českého sevření. Před Němcem se otevřela cesta, kterou český obránce poslal kotouč. Končila však na zadním mantinelu, a ne v brance. Češi ve druhé části kralovali a opět několikrát mohli skórovat. Schází jim ale lepší koncovka, střely jsou příliš nepřesné. Švýcaři se potýkali s přechodem do útoku, prakticky neforčekují a jen číhají na případné brejky. Ve třetí třetině se konečně dočkáváme branky, ale to už v popisu třetí třetiny. Z hlediště se ozval mohutný hukot, obránce Nakládal od modré čáry tvrdou ranou trefil tyč. Puk poté ležel v brankovišti, jenže Vránovi se nepovedlo ho umístit za ležícího gólmana. Vondrka se vydal na zteč po levém křídla. Vyslal slabou střelou, která zapadla do Stephanovy lapačky. Ze stanoviště na modré čáře mířil na branku Gerber. Štěpánek nastavil ruce a kotouč mu do nich spadl. Lapačka Štěpánka tentokrát zasvištěla proti ráně Rüthemanna. Český gólman vytěsnil puk mimo tyče. Větší možnosti se dočkali i Švýcaři. Traschlerovi se ale nepovedlo trefit skákavý puk, Štěpánek už přitom po ráně Gobbiho ležel skoro mimo branku. Novotný vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Vondrka a Čáslava.Tak Češi konečně proměnili pozici před nekrytou brankou. Vondrka výborně na brankovišti našel Jiřího Novotného, který vteřinu po vypršení švýcarského trestu trefil puk do sítě!!! Hosté trochu vytáhli hlubokou obranu a vznikají prostory pro šikovné české útočníky. Do jedné mezery se tlačil Hubáček, příliš daleko se ale neprobojoval. V šanci se ještě ocitl Sprunger. Střílel z mezikruží, ale Štěpánek betonem vyrazil. Po ofsajdu zbývají hostům už jen tři vteřiny. To by bylo ze zápasu Česka se Švýcarske vše :) Akorát bych ještě mohla podotknout, že do Litvínova bych se vrátila už jen kvůli jejich pověstným klobásám v bagetě...nestihnete ji snízt ani za jednu třetinu...mňamka!