Rusko - Švédsko 28.4.2012

6. srpna 2012 v 18:51 | Wolfi

Po představení našich nadějí se rozhodneme zasytit prázdná břicha. Ač je to divné, já ani hlad neměla, Makrela také ne, ale i tak jsme se tedy uvolily jít s hochama na jídlo. Volba padla jak jinak než na fastfoody. V areálu Ronda ještě proběhla debata, kde je nejbližší mekáč, ale dohodli jsme se také, že nikdo neví, na jaké ulici se nacházíme, tak jsme sázeli na orientační smysl. Také jsme se modlili, aby nás černě odění ramenatí pánové pustili na druhý zápas. Ale vše jsme risknuli a před vchodem do areálu jsme zabočili vlevo. Podle cedulí jsme šli na Vaňkovku, ale byla ještě fakt daleko. A asi po kilometru cesty po vyprahlých ulicích Brna a málem pár srážek se šalinama se v dáli zatetelil nápis KFC. Zajásali jsme, zapadli jsme do obchodu a počkali, až si všichni naberou nápoj do bezedných kelímků. Po chvíli přišla asi 16letá slečna s probou, jestli jí dáme korunu, že jí chybí na nějakou místní specialitu. Tak se jeden z kluků obětoval a dívka inteligentně prohlásila, že mu jí někdy vrátí. Přiblble jsme se zasmáli, zašli jsme vyprázdnit močové měchýře a hurá zpátky na stadion do příjemného chladu.

Tentokrát jsme stihli i rozbruslení! Švédské a ruské hvězdy se protahovaly a zkoušely své tríčky. Diváků podstatně ubylo, ale musím konstatovat, že Rusko mělo silnou podporu. I tento zápas nebyl výjimkou, proběhlo představení obou družstev, zahrály se hymny, kde jsem si mohla zabékat asi jen Rassíja. Ruský výběr jsem až na výjimky neznala, švédský o poznání více. Ale i přesto jsem asi poprvé z životě byla na hokeji nestranná. Se začátkem utkání se ukázala podpora Rusů v hledišti v plné míře. Samé šajbu a rassíja. Tyto pokřiky následovalo rozhorčení mnoha českých fanoušků, což mě trochu zklamalo, ale ještě nějaký čas tato nevraživost asi potrvá. Ikdyž mi připadá poněkud špatně mířená. Ale to nechám na jiných. Hodně Čechů tedy povzbuzovalo švédský tým pokřikem Sverige. První třetina celkem nic nepřinesla, týmy se oťukávaly, ikdyž postupně se sborná dostávala do tempa a Vikouš Fasthu v bráně měl dost práce. Avšak zápas byla zatím bezbrankový.

V přestávce jsme obešli atrakce okolo arény, narazili na spoustu dalších, spoře oděných dam a objevili soutěže. Rozhodli jsme se, že při další přestávce všechno důkladně vyzkoušíme. A s tímto slibem jsme zasedli na sedačky na druhou třetinu. V této třetině skoro pořád někdo seděl za katrem a bylo tak otázkou času, kdo přesilovku promění. A bylo to Rusko, Jevgenij Kuzněcov zavěsil do prázdné brány. Dvě minuty na to už to bylo 2:0 díky Kuljominovi, o další minutu později 3:0 Žerděvovou zásluhou a se Švédskem to vypadalo bledě. Ale na třetí branku dokázal záhy odpovědět zkušený Niklas Olausson. Skóre se tedy rychle změnilo na 3:1 a my vyrazili vstříc novým dobrodružstvím.

Venku opět proběhlo focení se slečnama, kluci ale byli smutní, že je neukázali na kostce. Zastavili jsme se také u stánku Budvaru, kde se pomocí hole vystřelovali různé ceny. Makrely bratr celkem válel. Poznala jsem pár dalších exotů z Pole a asi v 5. minutě třetí třetiny jsme se odebrali zpátky. Rusko hrálo téměř profesorsky, většina diváků spíše sledovala, kde se právě nachází epicentrum mexické vlny. Švédové dostali ještě šanci, snížili na 3:2 díky Mattiasovi Karlssonovi, ale jejich šance pohřbil v 59. minutě druhým gólem Nikolaj Žerděv. A tím nám utkání skončilo. Zatleskali jsme a vyrazili ven hledat zbytek lidí z Pole a širého okolí. Viděli jsme pána skandovat Dukla Jihlava. Poté jsme šli čekat před bránu, kde vehementně provokovali mladí Rusové všechny procházející, překvapivě to byli velcí frajírci. Pán autobusu přijel asi za 30 minut, my spokojeně naskákali dovnitř, chlapci sedící za námi do nás pořád hustili alkohol, ale ten za volant samozřejmě nepatří! Nepodlehly jsme ani následnému lákání do přibyslavských barů. Radši jsme šly spokojeně hajat, v televizi zhlédly záznam 1. třetiny zápasu ČR - Finsko a poté rychle usnuly.