HC Rebel HB – HC Olomouc 1:3

15. října 2012 v 19:38 | Wolfi |  Diary
V sobotu 13. 10. 2012 se schylovalo k dalšímu domácímu utkání HC Rebel, tentokráte s týmem Holomóce. Poslední zápas, který jsem navštívila, bylo derby Vysočiny v Jihlavě, a tak jsem si říkala, že bych asi opět mohla pozvednout svoji docházku, protože mě zrovna nečekala jiná zábava ve formě Svatováclavské pouti ve Světlé nad Sázavou nebo zápasu pražského celku s ruským celkem.

Vyrazila jsem autem a na zápase jsem byla letos poprvé relativně včas, stihla jsem dokonce 8 minut rozbruslení! Dobrá práce. Kdyby nebylo mých problémů s procházením turniketů skrze mou suprdrahou permicí, možná by to bylo i minut víc. Holt chce to víc tréninku. Na zimáku byla až nečekaná kosa, tak mi nezbývalo nic jiného než nahodit dres a zajít k automatu pro citrónový čaj za 15,-. Záhy jsem se rozhodla, že vynechám hulákání v kotli a jednou si dám pauzu. Kotlinka se nám začala pomalu trochu zaplňovat, ale pořád jsem koukala, kdy dorazí enkláva z Olomouce, ale nikoho jsem nespatřila, což pro mě bylo poněkud velké zklamání. Z tak velkého města nedorazil nikdo (pokud přeci jen, hluboce se klaním až k zemi).
No a už se pomalu chýlilo k začátku utkání. Naše stars naskákali na led za doprovodu spotu na naší 2D kostce, na kterém psali cosi o bojovnosti a inteligenci. Na ledě už byli i hráči z Hané (píp zakopanéé). Ne zrovna moc chytře stojím kousek od olomoucké střídačky, ale baví mě vykládat si o hře s mým dědou a jeho nervózními soukmenovci.
Prakticky nemám tušení, kdo hraje za Olomouc, jen mě bratr vybavil drahocennou informací, že Mario Cartelli z jeho milovaného Třince. Jo a ještě nummer 20, Jiří Dopita, ale ten už to tam asi jen řídí nebo co. Zápas nám začal hned oslabením, ale to se celkem povedlo. V první třetině se ale ani nic moc nedělo, Olomouc byla párkrát vyloučená, sem tam nějaká akce z naší i z olomoucké strany, ale kdo by čekal, že to bude asi nejzáživnější část zápasu. Druhé dějství začalo úplně parádně, po 20 sekundách se trefil Jakub Herman. Na to se snažili Rebelové zareagovat, ale šance Petra Štěpánka za Kašíkem neskončila. A v 26. minutě vyrovnává skóre Petr Polodna! Celkem dobrá akce v přesilovce. Panu Lhotskému se to ale asi moc nezdálo a vyfasoval 10minutový osobáček za nesportovní chování. V 31. minutě jsem začala vidět rudě, protože střet pana Romana Ráce na domácího Jana Pavlíka, to bylo fakt pod úroveň. Rozhodčí ale rozhodl, že zákrok nijak nebezpečný nebyl (zrovna jsem den před zápasem psala maturitní otázky na opěrný soustavy a úplně se mi tam všechno promítlo), a tak se hoši rozhodli pomstít se sami. Nakonec teda Rác dostal 2+2 za hrubost a naši dva hráči po dvou minutách za stejný prohřešek. Měla jsem to krásně z první řady a fakt to nebylo nic, co bych si chtěla zopáknout. Ještě mě taky zaujal Kašík v bráně, který je celkem nervózní, když ho pár vyvolených z východní tribuny vyvolává.
Chvíli na to Olomouc vstřelila 2. branku utkání a všechno už se vezlo. Střelcem byl Richard Diviš, což mi také nic neřiká. No a za chvilku jsme hráli oslabení 5 na 3, které jsme naštěstí ubránili, Olomouc tuto šanci sehrála celkem tragicky. V 39. minutě přidává druhý gól Richard Diviš a výsledek je tedy 1:3. A od tohoto okamžiku už to byl ze strany Olomouce jen tvrdej beton a nic jinýho. Ale dobře, stačilo jim to.. Třetí třetina byla fakt velká nuda, nebejt za vstup tolik peněz, klidně jdu domů. V poslední minutě se ještě vyvztekal Ladislav Rytnauer, který chtěl jít asi do bitky, už měl shozené rukavice, ale rozhodčí bohužel zasáhl. A tak Rýťa vyfasovat 2 + 5 a za Olomouc dostal trest Robin Staněk, který se asi pustil do potyčky s rozhodčím. Nemohu posoudit, nemám tak supr zrak, abych mohla komentovat vše, co se na ledě děje. A ani nemám znalosti trenéra reprezentace, týmu KHL, ba dokonce ani trenéra v extralize nebo 1. lize. Ani v druhý ne. No a tím byl zápas u konce, další prohra a jak tak píšu tenhle román na pokračování, koukám, že v Bolce tečeme už 1:5. Takže nezbývá než doufat, že se chytneme ve středu (asi) na Písku (asi).